Vuoden kleini 2013 musta&ruskea

1. HeJW-13 HeW-13 PMJV-13 JV-13 Tempore Knows Best 58/5 (89/11) (Tempore Really Matters x Black Linda Belami Plataanenhof) om. Kristiina Herskoi
2. C.I.B. & FI & EE & LV MVA JV-11 Magical Rose's Aim For The Trick 52/5 (76/9) (Saxklein Mister Loyal Ronald x Saxklein Miss Magic) om. Piia Partanen
2. FI MVA Tempore Stage Appeal 52/5 (81/10) (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Kari Ahonen
4. JV- 12 Cadinan Happy Hero 50/5 (68/9) (Ticapon Abby's Boy x Cadinan Fresh Fantacy) om. Pirkko Sihvonen
5. FI MVA HeW-12 V-12,-13 LVV-13 Pasifixin Rikitikitavi 48/5 (51/6) (Lecibsin Alex x Pasifixin Sweet Sabrine) om. Kari Schönroos
6. FI MVA Pienenpolun Lady Liinu 46/5 (67/9) (Von-Spitzie's Mack-Millan x Pienenpolun Lady Marlene) om. Merja Puuskamäki
7. Famenhoffin Bandit 44/5 (54/7) (Korianmäen Batric x Almond Tree's Truly Yours) om. Laura Hanka
8. FI MVA Tempore Strings Attached 43/5 (55/7) (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Sari Toivonen
9. C.I.B. & FI & LV & LT MVA JV-10 LTV-12 Pienenpolun Lady Pernilla 42/5 (50/7) (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Kirsi Lappalainen & Merja Puuskamäki
10. FI MVA Pienenpolun Lilla Milla 39/5 (42/6) (Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati Hujanen
11. FI MVA Mäntyhavun Elmo 38/4 (Tempore Rocky Mountain x Ikioma Verorästi) om. Kaija Männistö
11. Cadinan Ihmemies 38/5 (48/7) (Lillhamras Vagabond x Cadinan Öinen Lumo) om. Pirkko Sihvonen
13. FI MVA Tempore Sister Act 37/4 (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Anne Kailasuo
14. V-12 HeJW-12 JV-12 Tempore Extreme Ops 36/3 (Ballo Notturno Imparato x Tempore Total Recall) om. Anne Kailasuo & Laura Ruotsalainen
15. Cadinan Iki Ihana 31/4 (Lillhamras Vagabond x Cadinan Öinen Lumo) om. Pirkko Sihvonen
15. FI MVA PMV-13 Pienenpolun Piki 31/4 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Bandora) om. Paavo Manerus & Kirsi Lappalainen
15. FI & DK MVA PMV-12 DKV-12 Tempore Hurricane Fighter 31/4 (Tempore Storm Warning x Pasifixin Passionate) om. Anu Ahonen & Laura Ruotsalainen
18. Gritty Wiggle's Alejandro 29/5 (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Giggle Wiggle) om. Pirjo Hiekkala & Henna Virtala
19. FI MVA LTJV-12 Pienenpolun Cokolate Princes 28/3 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Serafina) om. Kirsi Lappalainen
19. FI MVA Tempore Function Key 28/3 (Tregai Teddy Bear x Tempore Latest Update) om. Esa Ruotsalainen & Tiina Mäkinen
19. FI MVA Valechol Chocolate Sensation 28/4 (Beauty Toy Dior x Lesnoi Luch Dagni Malenkaya Feya Udachi) om. Kirsi Lappalainen
19. Gritty Wiggle's Avicii 28/5 (Brown Berry Belami Plataanehof x Tempore Giggle Wiggle) om. Henna Virtala & Pirjo Hiekkala
23. FI MVA PMJV-05 HeW-13 HeVW-13 PMVV-13 V-13 VV-13 Kuurakuonon Ace Of Hearts 27/3 (Von-Spitzie's Mack-Millan x Pienenpolun Bettina) om. Lea Tumelius
23. Orvon Vienoor 27/4 (Pienenpolun Rölli-Peikko x Almond Tree's Lavender) om. Tarja Vuorinen
23. C.I.B. & FI & SE MVA Pienenpolun Lady Amy 27/5 (34/7) (Von-Spitzie's Mack-Millan x Kokesiin Lady Angelica) om. Kirsi Lappalainen
26. FI MVA Tregai Scorpion 24/3 (Almond Tree's What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Minna Jantunen
27. Pienenpolun Black Devil 22/4 (Yuko Z Temnych Noci x Pienenpolun Lady Lulu) om. Reijo Båga & Kirsi Lappalainen
28. Leinikan We Will Rock You 20/2 ((Pienenpolun Rölli-Peikko x Leinikan Rihanna) om. Lea Tumelius
28. Tempore Free Kick 20/2 (Tregai Teddy Bear x Tempore Latest Update) om. Laura Ruotsalainen & Kristiina Sairanen
28. FI & SE MVA RKFV-10,-11 JMV-10 Ticapon Wilma Lady 20/2 (TD's Wilhelm Tell x Ticapon Lovely Ambrosia) om. Kirsi Honkanen
28. FI MVA Pienenpolun Lady Fifa 20/3 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Fifa) om. Suvi Soivuori
28. FI MVA Seitakeron Diiva 20/3 (Von-Spitzie's Marshall x Tirhan Erica Axana) om. Laura Karvinen
28. C.I.B. & FI & LV MVA Tempore Name Game 20/3 (Fantastic Z La-Ni-Lu x Tempore Giggle Wiggle) om. Emma Räihä
28. FI & SE & EE MVA LT JMVA Ticapon Last Crusader 20/4 (Ticapon Charming Avec x Spitz Huset's Lenya) om. Hilkka Parkko & Olavi Korpela
35. FI & EE MVA Pienenpolun Olivia 18/2 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Juuli) om. Elli & Salla Leinonen
35. FI MVA Shafran Sheeny Berry Bliss 18/2 (Tregai Rigoletto x Shafran Sheeny Mely's Toy Barby) om. Maiju Hautala
35. C.I.B. & FI & SE & SK & EE MVA V-09 FRJV-11 Ticapon Abby's Boy 18/2 (Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset's Abby) om. Kirsi Honkanen
35. Basnauz Black Pearl 18/3 (Pienenpolun Darkman x Basnauz Einzigartig) om. Maiju Hautala
35. Tempore Total Recall 18/3 (Herzog Hugo Vom Der Arnold's Eiche x Orion Oh Look At Me) om. Kati Hujanen & Laura Ruotsalainen
40. C.I.B. & FI MVA RKFV-10 Pienenpolun Lady Black Rose 14/2 (Pienenpolun Weeti x Pienenpolun Lady Ramona) om. Piia Partanen
40. Syva's Pride Bushido Force 14/2 (Jerico Star Giovanni x Apolenka Prima Lukari) om. Esa & Laura Ruotsalainen
40. POHJ & FI & DK & SE MVA BALTV-12 PMV-12 Tempore Breaking News 14/2 (Ticapon Abby's Boy x Tirhan Überraschung) om. Laura Ruotsalainen
40. C.I.B. & POHJ & FI & DK & NO & EE & LV & LT MVA Wictorwild 14/4 (Pienenpolun Robin x Pienenpolun Lady Wiola) om. Hilkka Parkko & Olavi Korpela
44. Cadinan Isadora 13/2 (Lillhamras Vagabond x Cadinan Öinen Lumo) om. Anja Helvasto
45. Kutrin Fairytale 12/2 (Ciasman Elävä Legenda x Kutrin Uuz Suklaabuzu) om. Heidi Upmal
45. C.I.B. & FI & SE MVA Tempore Nitty Gritty 12/2 (Fantastic Z La-Ni-Lu x Tempore Giggle Wiggle) om. Pirjo Hiekkala & Henna Virtala
45. C.I.B. & FI & SE & EE & LV MVA JV-08 V-11 LVV-11 EEV-11 Tempore No Return 12/2 (Xevan Zlaty Prach x Orion Oh Look At Me) om. Paula Valtonen
45. FI MVA Ticapon Lovely Ambrosia 12/2 (Cadinan Hot Line x Ticapon Alexandra) om. Kirsi Honkanen
45. Pienenpolun Miss Rosalie 12/3 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Florinda) om. Heidi Upmal
50. Pienenpolun Marilyn 11/2 (Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Zarah) om. Jonna & Mervi Pirinen
50. HeJW-11 Beloved Caffé Macchiato 11/3 (Springlet Daycruiser x Beloved Ms Espresso) om. Paula Valtonen
52. HeJW-13 PMJV-13 JV-13 Magical Rose's Boom Boom Boom 10/2 (Black Adriano Belami Plataanenhof x Pienenpolun Lady Black Rose) om. Piia Partanen
53. FI MVA VV-12 Pienenpolun Rickhard 7/2 (Pienenpolun Weeti x Pienenpolun Lady Amalia) om. Johanna Virtanen
54. FI & EE & LV & LT & BALT & SI & RO MVA RO GR MVA SI & EE & LT & LV & BALT JMVA SIJV-12 LVJV-12 Black Berry Av Eas Garden 5/2 (Anthems Brasss Tan Alpha x Lo-Fot-Tibben Shania Come On Over) om. Mirja Parkkonen