Vuoden kleini 2012 mustat ja ruskeat

1. C.I.B FIN & SE & EE MVA EE VMVA MVV-10 EEVV-12 EEV-12 Pienenpolun Max Millenium 60/5 (87/8) (Von-Spitzie's Mack-Millan x Pienenpolun Lady Fia) om. Pirjo Hiekkala
2. Tempore Sister Act 50/5 (73/8) (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Anne Kailasuo
3. HeW-12 V-12 Pasifixin Rikitikitavi 48/5 (Lecibsin Alex x Pasifixin Sweet Sabrine) om. Kari Schönroos
4. C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA V-09 Ticapon Abby's Boy 48/5 (52/6) (Billy Boy Von Chandrapura x Spitz Huset's Abby) om. Kirsi Honkanen
5. FI MVA Almond Tree's Truly Yours 47/5 (Tempore Making Waves x Orion Take My Breath Away) om. Kati Koivula & Anne Rintala
6. FI MVA SE MVA BALTV-12 PMV-12 Tempore Breaking News 44/5 (50/6) (Ticapon Abby's Boy x Tirhan Ûberraschung) om. Esa & Laura Ruotsalainen
7. FI MVA Diamante 43/5 (Cadinan Maestro x Tirhan BT Thanks) om. Virva Surakka
8. Mäntyhavun Elmo 42/5 (Tempore Rocky Mountain x Ikioma Vero-Rästi) om. Kaija Männistö & Satu Torppa
9. Tempore Strings Attached 42/5 (80/12) (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Sari Toivonen
10. FI MVA Hanlait Even Minnie 39/5 (Lecibsin Apollo x Pienenpolun Lady Serenet) om. Jenna Warell & Hannele Laihonen
11. C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA JMV-09 MV-10 HeW-10 V-10 HeW-11 V-11 LTV-10 LVV-10 Tempore Really Matters 38/4 (Xevan Zlaty Prach x Orion Forget-Me-Not) om. Anne Kailasuo & Lea Tumelius
12. Tempore Stage Appeal 37/5 (Brown Berry Belami Plataanenhof x Tempore Replicated Me) om. Kari Ahonen
13. FI MVA SE MVA EE MVA LT JMVA Ticapon Last Crusader 31/4 (Ticapon Charming Avec x Spitz Huset's Lenya) om. Hilkka Parkko & Olavi Korpela
14. Pienenpolun Lilla Milla 30/4 (Baccarat Cherie Boheme x Pienenpolun Lady Diamond) om. Kati Hujanen
15. FI MVA VV-12 Pienenpolun Rickhard 29/5 (Pienenpolun Weeti x Pienenpolun Lady Amalia) om. Johanna Virtanen
16. FI MVA Tregai Scorpion 28/4 (Almond Tree's What A Devil x Dilina Royal Carmen) om. Minna Jantunen
17. LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA SIJV-12 LVJV-12 Black Berry Av Eas Garden 28/5 (Anthems Brass Tan Alpha x Lo-Fot-Tibben Shania Come On Over) om. Mirja Parkkonen
18. Mäntyhavun Ella 27/4 (Tempore Rocky Mountain x Ikioma Vero-Rästi) om. Kaija Männistö
19. C.I.B FI MVA RKFV-10 Pienenpolun Lady Black Rose 26/3 (Pienenpolun Weeti x Pienenpolun Lady Ramona) om. Piia Partanen
20. Pienenpolun Piki 26/3 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Bandora) om. Kirsi Lappalainen
21. FI MVA Seitakeron Ölleriina 26/3 (Damirazin Erihyvä Elämänvoima x Seitakeron Ikiomapikimusta) om. Raija Huusko
22. FI MVA Mustaojan Ögonblick 25/4 (Mustaojan Chili x Mustaojan Helmi) om. Maija-Liisa Penttilä
23. LTJV-12 Pienenpolun Cokolate Princes 25/5 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pienenpolun Lady Serafina) om. Kirsi Lappalainen
24. Pienenpolun Lady Iitu 25/5 (Shafran Sheeny Berry Ron x Pkorven Oona) om. Marjukka Lappalainen
25. HeJW-11 FI MVA Leinikan Unohtumaton 24/2 (Fantastic Z La-Ni-Lu x Leinikan Rihanna) om. Lea Tumelius
26. FI MVA EE MVA BY JMVA EE JMVA BYJV-10 Sunny Range's Give Me Love 24/3 (Pp Rickhard x Dilina Royal All That Spell) om. Johanna Virtanen
27. FI MVA SE MVA Tempore Nitty Gritty 24/3 (Fantastic Z La-Ni-Lu x Tempore Giggle Wiggle) om. Laura Ruotsalainen & Henna Virtala
28. FIN MVA Ticapon Charming Avec 24/4 (Cadinan Amadeus x Kuseley Chippewa) om. Kirsi Honkanen & Marja Ikonen
29. Shafran Sheeny Berry Bliss 20/2 (Tregai Rigoletto x Shafran Sheeny Mely's Toy Barby) om. Maiju Hautala
30. C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA PMV-09 HeW-12 Leinikan Rihanna 19/2 (Happy-Hippo Vom Siegerland x Kuurakuonon Ace Of Hearts) om. Lea Tumelius
31. HeW-10 Leinikan Tinkerbell 19/3 (Tempore Making Waves x Leinikan Rihanna) om. Lea Tumelius & Anne Kailasuo
32. JV-11 Magical Rose's Aim For The Trick 19/3 (Shafran Sheeny Berry Ron x Saxklein Miss Magic) om. Piia Partanen
33. FI MVA Ticapon Lovely Ambrosia 19/4 (Cadinan Hot Line x Ticapon Alexandra) om. Kirsi Honkanen
34. PMV-12 DKV-12 Tempore Hurricane Fighter 18/2 (Tempore Storm Warning x Pasifixin Passionate) om. Anu Ahonen
35. C.I.B FI MVA DK MVA LTV-11 Tempore Plenty Enough 18/2 (Pomryte's That Charlie Brown x Tempore With Honours) om. Esa & Laura Ruotsalainen
36. HeJW-12 JV-12 V-12 Tempore Extreme Ops 17/2 (Ballo Nocturno Imparato x Temp. Total Recall) om. Anne Kailasuo & Laura Ruotsalainen
37. Cadinan Dark Rose 16/2 (Lillhamras Vagabond x Cadinan Miranda) om. Nina Lahin
38. FI MVA Damirazin Erihyvä Elämänvoima 16/2(Damirazin Bedon Tanssi x Laques Night Pixie) om. Hannu & Laura Karvinen
39. FI MVA Pienenpolun Lady Beauty 15/2 (Pienenpolun Weeti x Pienenpolun Cherry Blossom) om. Kirsi Lappalainen
40. POHJ MVA FIN MVA DK MVA SE MVA EE MVA RU MVA EEJV-03 MVV-10 MVV-11 FRVV-11 Spitz Huset's Abby 14/2 (Ticapon Maximus Virens x Ticapon Lovely Ambrosia) om. Kirsi Honkanen
41. .I.B C.E.C POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA LU MVA EE MVA LV MVA LT MVA DE (VDH) MVA SI MVA CZ MVA NL MVA BALT MVA RO MVA RO GR MVA JHSG11 MV-10 LVV-10 EEV-10 BALTV-10 LTV-11 EUSG11 EUV-11 BDSG11 VDHEUSG12 BUV-12 BDSG12 WA-12 Tempore Aber Doch 13/2 (Chilite Sahara Sunset x Tirhan Nach Exempel) om. Irma & Jouni Pesonen
42. Tempore Name Game 8/2 (Fantastic Z La-Ni-Lu x Tempore Giggle Wiggle) om. Emma Räihä